اخبار

1397/12/06
نخستين همايش ملي ارتباط علوم انساني، توليد و صنعت، 5 و 6 اسفندماه برگزار شد.


 نخستين همايش ملي ارتباط علوم انساني، توليد و صنعت، با هدف پيوند دانشگاه و صنعت و تجميع دانش صريح دانشگاهي و دانش ضمني حوزه صنعت، برگزار شد و اهداي جايزه دكتر عظیمی آراني را در دستور كار داشت.

سخنرانی‌های این همایش در روز نخست، پنجم اسفندماه، در سالن همایش‌های کتابخانه ملی به قرار زیر برگزار شد:

-         «محیط زیست محرک توسعه دانش‌بنیان» توسط حسام زندحسامی، مهندس محمد درویش و دکتر کاوه فرهادی پی گرفته شد؛

-         موضوع «علوم انسانی و مسئولیت اجتماعی در توسعه پایدار ملی» توسط دکتر مقصود فراستخواه، دکتر نسرین نورشاهی، دکتر غلامرضا ذاکرصالحی، دکتر احمدرضا روشن، دکتر مریم برادران و دکتر سید هادی مرجانی به بحث وگفت‌وگوی تخصصی گذاشته شد؛

-         «مسئله‌مداری صنعت در جامعه ایرانی» توسط دکتر حسین راغفر، دکتر علی خاکساری، دکتر اسماعیل عالی‌زاد، دکتر صادق پیوسته و محسن زارع بیدکی دنبال شد؛

-         دکتر مصطفی عاصی، دکتر احمد پاکتچی، دکتر کامبیز بدیع، دکتر حمیدرضا دالوند و دکتر مسعود قیومی به «نقش زبان‌شناسی کاربردی، میان‌رشته‌ای و رایانشی در حل مسائل جامعه» پرداختند؛

-         دکتر یحیی فوزی، دکتر ملایی، دکتر مهدی معین‌زاده، دکتر کسرایی، دکتر حسنیفر و دکتر عباس خلجی بحث «اعتلای علوم انسانی معطوف به پیشرفت کشور» را پی گرفتند؛

-         «پنل تخصصی کارگروه اخلاق، علوم تربیتی، روانشناسی و صنعت» با سخنرانی دکتر مهرنوش هدایتی، دکتر روح‌الله کریمی، دکتر روح‌الله شهابی، فاطمه هاشمی گلپایگانی، مهندس احمدرضا دوراندیش و مهتاب مومنها برگزار شد؛

-         «داستان آموزش و یادگیری در صنعت ایران» نیز توسط دکتر اباصلت خراسانی، دکتر رحمت‌اله پاکدل و دکتر احمد طباطبایی روایت شد؛

-         بررسی «علوم انسانی و مسئولیت اجتماعی در توسعه پایدار ملی» برعهده دکتر مقصود فراستخواه، دکتر نسرین نورشاهی، دکتر غلامرضا ذاکرصالحی، دکتر احمدرضا روشن، دکتر مریم برادران و دکتر سیدهادی مرجائی بود؛

-         بررسی «اخلاق: علوم انسانی و صنعت» بر عهده دکتر محمدحسین بنی‌اسدی، دکتر نجفقلی حبیبی و دکتر مسعود شفیعی بود؛

-         بازگویی «درس‌آموخته‌های جهانی؛ نقشی نو در زمان بحران» به عهده مهندس جواد محجوب، دکتر نیو نوذری، دکتر محمدجواد آبگون، دکتر زهرا لبادی و دکتر فرشید سیف بود؛

-         و «پنل تخصصی کارگروه علوم اجتماعی، فرهنگ و صنعت» نیز توسط دکتر سمیه توحیدلو، دکتر علی‌اصغر سعیدی، دکتر مرتضی رستمی، دکتر نیره توکلی، دکتر علیرضا منصوری، دکتر جعفر قوام برگزار شد؛

همچنین روز دوم همایش، ششم اسفندماه، با سخنرانی‌های دکتر فرشاد مومنی، دکتر خسرو باقری و دکتر غلامرضا خاکی، برنامه های همایش از سر گرفته شد. در ادامه برنامه‌های زیر در محل پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد:

-         دکتر آذر صائمیان، دکتر مهدی نزاکتی، دکتر محمدرضا رستمی و دکتر مینا شیروانی به «واکاوی نقش فرهنگ در بنگاه‌های صنعتی ایران» خواهند پرداخت؛

-         دکتر سالار کسرایی، دکتر زهرا اجاق، دکتر محمدرضا حقیقی و دکتر بابک اسماعیلیان، مسئله «مدیریت افکار عمومی و صنعت» را مورد مداقه قرار دادند؛

-         «پنل تخصصی کارگروه حقوق، تاریخ، علوم سیاسی و صنعت» نیز با سخنرانیهای دکتر محمد فرجیها، دکتر مسعود رضایی و دکتر فضه سلیمی برگزار شد؛

-         و دکتر یداله دادگر، دکتر امیرحسین مزینی، دکتر محمدعلی ابوترابی، دکتر محمد نوروزی، دکتر سولماز زرداری و دکتر الهام ابراهیمی به اجرای «پنل تخصصی کارگروه اقتصاد، مدیریت و صنعت» پرداختند؛

-         پنل نهایی همایش نیز مربوط به سخنرانی دکتر محمد فاضلی، دکتر ناهید پوررستمی و دکتر امیرحسن کاکائی بود.

اختتامیه نخستین همایش ملی ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت؛ با سخنرانی دکتر محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری و دکتر حسینعلی قبادی، ریاست پژوهشگاه علوم انسانی، تولید و صنعت؛ همراه بود. این همایش با اهدای جوایز مربوط به تجارب منتخب علوم انسانی و صنعت به پایان رسید.

گزارش‌های تفصیلی از پنل‌ها و سخنرانی‌های این همایش به مرور طی روزهای آتی در سایت همایش قرار خواهد گرفت.

 

 

اين همايش از همكاري سازمان‌ها و دستگاه‌هاي متعددي از جمله «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری»، «معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری»، «پژوهشگاه صنعت نفت»، «مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور»، «سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران» «انجمن مدیریت ایران»، «انجمن جامعه‌شناسی ایران»، «انجمن روانشناسی ایران»  و ... و حمايت رسانه اي شبكه چهار سيما و گروه رسانه اي بردار بهره‌مند بود.

گفتني است رياست نخستين همايش ملي ارتباط علوم انساني، توليد و صنعت، با دكتر حسينعلي قبادي و دبيري اين همايش بر عهده بهروز دري بود.

حسینعلی قبادی در آیین اختتامیه این همایش، از دایر شدن دبیرخانه دائمی همایش ملی ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت خبر داد. برای اخبار بیشتر در این خصوص سایت همایش ملی ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت را دنبال کنید.


1397/12/06
صاحب‌نظران علوم انسانی و صنعت، درباره ارتباط علوم انسانی و صنعت گفتند؛


 ارتباط دانشگاه و صنعت؛ امیدها و انذارها

دوشنبه غروب در سالن حکمت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، آدم‌هایی از هم خداحافظی می‌کردند که چندین ماه دغدغه‌مندانه پی‌گیر یک موضوع واحد بودند: ارتباط علوم انسانی و صنعت!

پژوهشگاه علوم انسانی و مطلعات فرهنگی، پنجم و ششم اسفندماه، نخستین همایش ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت را برگزار کرد تا به بررسی آنچه فقدان ارتباط ارگانیک علوم انسانی و صنعت نامیده می‌شد، بپردازد.

این همایش که به ریاست حسینعلی قبادی و دبیری بهروز دری به انجام رسید، شامل 15 پنل تخصصی در مقولات متعدد ارتباط علوم انسانی و صنعت بود.این گزارش، مرور کوتاهی است بر این تلاش دو روزه که به پشتوانه ماه‌ها نشست تخصصی و پیش‌همایش به منصه اجرا رسیده بود. گزارش تفصیلی سخنرانی‌های این همایش، به مرور در پایگاه اینترنتی همایش منتشر خواهد شد.

حسین راغفر: اقتصاد رانتی، بزرگ‌ترین زیان را به نظام تولید وارد کرده است

حسین راغفر، اقتصاددان و پژوهشگر فقر، در پنل «مسئله‌مداری صنعت در ایران»،اقتصاد رانتی را مسئله مهم و محوری تولید و اقتصاد در ایران معرفی کرد. راغفر از صادرات مواد خام مثل نفت و فولاد، در قبال واردات کالاهای واسطه مثل سیب‌زمینی گفت و درباره زنجیره ارزش صنعتی در ایران هشدار داد.

وی با انتقاد شدید از تبانی نهادهای کلیدی تصمیم‌گیری کشور، در افزایش نرخ ارز، این رویه را به سود سرمایه‌داری و زیان عموم جامعه خواند.

مقصود فراستخواه: پیوند دانشگاه و نهادهای تصمیم‌گیر از طریق دانشگاهیان شناور ممکن می‌شود

مقصود فراستخواه، عضو هیئت علمی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، در پنل «علوم انسانی و مسئولیت اجتماعی در توسعه پایدار ملی» از گرایش بخش بزرگی از جامعه علوم انسانی به «سازمانی شدن» به دیده انتقاد نگریست و آن را محملی برای «فرمالیزم دانشگاهی علیه علم و آفرینش علمی» دانست.

از نظر فراستخواه، آنچه در مقابل رفتار سازمانی نیاز داریم، «کنش آکادمیک» است که از طریق کنش ارتباطی، کنش انتقادی، کنش فکری و کنش علمی بوروکراسی ناکارآمد دولت را به سمت اکتشاف جهت حل مسائل کشور رهنمون کند.

در الگوی فراستخواه، این مهم از طریق کنش‌گرانی که وی «دانشگاهیان شناور» می‌نامید، میسر خواهد شد. فراستخواه، این اصطلاح را در اطلاق به کنش‌گرانی داشت که بین دانشگاه و جامعه شناورند و نوعی از هویت بین‌مرزی را میان حوزه‌های رسمی با حوزه‌های عمومی، نهادهای خدماتی و عام‌المنفعه نمایندگی می‌کنند. اصطلاح دیگری که برای این نوع کنش‌گران در بیان فراستخواه بود، «هیئت علمی کف خیابان و کف جامعه» بود.

اسماعیل عالی‌زاد: شاهدتجارت با پوشش صنعت هستیم

اسماعیل عالی‌زاد، استادیار گروه جامعه‌شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه، تحت عنوان «فرآیند صنعتی شدن در ایران؛ تقابل یا هم‌افزایی نهادی»، از درک مفهومی موضوع ارتباط علوم انسانی و صنعت آغاز کرد و با پیش کشیدن دوگانه صنعت-تجارت، آنچه را در ایران در جریان است، تجارتی خواند که در پوشش صنعت از آن یاد می‌شود.

عالی‌زاد در مسیر توسعه قرار گرفتنِ جامعه را منوط به اهمیت تجارت دانست و این ادعا را توسط فکت‌های متعدد از دوره‌های متمادی تاریخ تحلیل اقتصاد ایران بازگو کرد.

فرشاد مومنی: راه نجات کشور از بحران، توجه به دانایی و کارشناسی است

فرشاد مومنی،رئیس موسسه مطالعات دین و اقتصاد، در نخستین سخنرانی روز دوم همایش، راه نجات ایران را «دانایی» و توجه عملی به «نظرات کارشناسی» معرفی کرد.

از نظر مومنی در مناسبات رانتی کشور، «علم» رقیب شناخته می‌شود که مقدمه یک «ازکارافتادگی سیستمی» را فراهم کرده است.

وی راه برون‌رفت از این وضعیت را «بازآرایی سیستمی در کل ساختار نهادی» معرفی کرد؛ چراکه ساختار نهادی فعلی، موضعی علیه توسعه کشور دارد.

غلامرضا خاکی: علم مدیریت، تابع سایر رشته‌هاست

غلامرضا خاکی، استاد مدیریت دانشگاه تهران، «تحلیل تاثیرات تحولات پارادایمی در علوم انسانی بر نظریه‌ها و مدل‌های نوین سازمانی» را شرح داد. خاکی ضمن تشریح سه سطح موضوعات مدیریتی تحت عناوین «میکرویی»، «ماکرویی» و «متایی»، به ترتیب آنها را به ترتیب مربوط به پارادایم‌های «فلسفه قاره‌ای»، «فلسفه تحلیلی» و «فلسفه پراگماتیستی» دانست. که صحبت از علوم انسانی و صنعت را در پارادایم سوم و مربوط به سطح متایی موضوعات مدیریت ارتباط علوم انسانی و صنعت معرفی کرد.

از نظر خاکی با تمرکز بر علم مدیریت در تولید و صنعت سخن می‌گفت؛ مدیریت را خوشه‌چین رشته‌هایدیگر دانست و با استعاره زنبورعسل تمثالی از نحوه عمل علم مدیریت نشان داد: علم مدیریت با استفاده از سایر رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی به بار می‌نشیند و چون در سایر رشته‌های علوم انسانی تولیدی صورت نمی‌گیرد، مدیریت نیز دچار نقصان کارکرد شده است.

محمد فاضلی: فشار به علوم انسانی برای درآمدزایی و تامین مالی نشود

سخنرانی متفاوت این همایش به محمد فاضلی، مشاور برنامه‌ریزی و توسعه وزیر نیرو، اختصاص داشت؛ وقتی که از بیم خود گفت: شاید «همه اشتیاق‌ها از آن جهت باشد که کشور دچار مشکل است و تامین مالی با مشکل مواجه شده است؛ پس علوم انسانی هم باید درآمدزایی کند. و این همه اشتیاق برای کسب منابع مالی باشد و نسبتی با تولید و صنعت نداشته باشد». از نظر فاضلی، انتظار از علوم انسانی برای «سخن گفتن از نسبت قدرت و اخلاق و افزایش توانایی انسان برای پایبندی به ارزش‌هاست».

فاضلی به انذار این مسئله پرداخت که «علوم انسانی، علوم حکمرانی هستند و جامعه‌ای که این را به فراموشی بسپرد، روی خوش نخواهد دید» و اگر قرار است علوم انسانی برای تولید و صنعت، نقشی ایفا کند؛ این نقش باید در برشماری ملزومات اثرگذار بر تولید و صنعت باشد.

ناهید پوررستمی: توسعه ژاپن، نقش کلیدی علوم انسانی در دانش یکپارچه را گوشزد می‌کند

ناهید پوررستمی، معاون آموزشی و پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده مطالعات جهان، «پتانسیل‌های علوم انسانی و اجتماعی در آسیب‌شناسی و حل مسائل زیرساختاری، نهادی، سیاست‌گذاری و بنگاه‌داری تولید و صنعت ایران؛ بررسی تجربه ژاپن» را مدنظر داشت و درباره «ضرورت توجه به علوم انسانی و اجتماعی برای حل مسئله» گفت.

تاکید پوررستمی بر دانش یکپارچه بود که بر مبنای تجربه ژاپن در مسیر توسعه، آن را تشریح کرد. «دانش یکپارچه به معنی توجه داشتن به تمامی متغیرهای فهم در حل مسئله» که اهمیت و نقش تحقیقات علوم انسانی و اجتماعی در فرآیند توسعه صنعتی ژاپن، نقش موثر و ضروری علوم انسانی را در این فرآیند نشان می‌دهد.

امیرحسن کاکائی: ارتباط علوم انسانی و صنعت در زمینه‌های متعدد برقرار است

امیرحسن کاکائی، استاد دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران، با نگاهی خوش‌بینانه درباره ارتباط علوم انسانی و صنعت خودروسازی سخنرانی کرد. از نظر کاکائی این ارتباط هم‌اکنون نیز برقرار است.

کاکائی، کاربرد مستقیم علوم انسانی در صنعت را مربوط به زمینه‌هایی چون «حسابداری، اقتصاد، حقوق، مدیریت (استراتژیک، عمومی، منابع انسانی، پروژه، عملیات و ارتباطات) و روان‌شناسی» دانست و درباره ارتباط غیرمستقیم علوم انسانی در صنعت به «جامعه‌شناسی، تاریخ، اخلاق، فرهنگ و هنر، علوم تربیتی، فلسفه، ادبیات و زبان‌شناسی، سیاست و سیاست‌گذاری» اشاره کرد.

حسینعلی قبادی: دبیرخانه دائمی همایش ارتباط علوم انسانی و صنعت دایر می‌شود

حسینعلی قبادی، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و رئیس همایش ارتباط علوم انسنی، تولید و صنعت در سخنرانی خود، ضمن اشاره به دایر شدن دبیرخانه دائمی همایش ملی ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت، این همایش را در راستای بند ج از ماده 64 برنامه توسعه کشور خواند.

این بند به وظیفه دولت جهت پیشتازی در اقتصاد دانش‌بنیان و افزایش تولید و صادرات محصولات دانش‌بنیان برای توسعه و انتشار فناوری و حمایت‌های مالی از پژوهش‌های تقاضا محور مربوط می‌شود.

محمد نهاوندیان: دولت از همگرایی علوم اجتماعی و صنعت استقبال می‌کند

محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، با بیان اینکه طی یک‌سال گذشته کشور شاهد التهابات بازار ارز و کالا بوده است؛ اظهار داشت:«اقتصاددانان این شرایط را نتیجه برخی عوامل سیاسی خارجی نظیر خروج آمریکا از برجام، تحریم و همچنین ناامنی های داخلی عنوان می‌کنند» که «علاوه بر این حالت روحی جامعه و اثرپذیری از نگرانی‌های آینده، نقش فضای مجازی و همچنین انتظارات تورمی به همراه افزایش تقاضا خود سبب تورم می‌شود».

وی در ادامه تصریح کرد: «عوامل بیرونی محیط موجب تاثیرات روحی، روانی و اقتصادی جامعه شده و برنامه‌های صنعت‌گران را نیز برهم می‌زند»؛ بنابراین «دولت و سیاست‌گذاران از همگرایی علوم اجتماعی با صنعت استقبال می‌کنند؛ چراکه مسائل مبرم جامعه در حقیقت مسائل دانشگاه‌هاست».

اهدای جایزه به تجارب برتر حوزه ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت

در انتهای این همایش، جایزه دکتر ارانی به تجارب برتر در حوزه ارتباط علوم انسانی و صنعت اهدا شد. این جوایز به طرح‌ها/دستگاه‌های زیر اختصاص داشت:

-         طرح اخلاق، ارزش‌های سازمانی و فرهنگ/ هلدینگ مپنا

-         طرح دانشنامه رجال اقتصادی تاریخ معاصر ایران/ دانشنامه‌نگاری

-         طرح اصلاح و بهبود فرآیندهای سازمانی/ ساطمان اسناد و کتابخانه ملی

-         طرح دانشنامه فرش ایران/پژوهشکده دانشنامه‌نگاری

-         طرح بومی‌گزینی/شرکت ملی گاز

-    طرح کاربست سرمایه روانشناختی در ارتقای کیفیت زندگی کاری و رفتار سازمانی برتر/ شرکت ایران‌خودرو دیزل

نویسنده خبر: فاطمه مرتضوی


1397/12/06
سیف گفت: درحال حاضر وزارت علوم با ۲۳ وزارتخانه و دستگاه اجرایی برای پیشبرد برنامه‌های اشتغالزایی خود همکاری می‌کند.


 به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدسعید سیف مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت، وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری در مراسم افتتاحیه همایش ملی ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت با اشاره به برنامه‌های وزارت علوم برای ارتباط میان صنعت و دانشگاه بیان کرد: در حال حاضر برنامه‌های متعددی پیگیری می‌شوند و یکی از آنان توانمندسازی دانشجویان است و این توانمندسازی می‌تواند به اشتغال آن‌ها کمک کنند.

سیف با بیان اینکه رشد اشتغال از برنامه‌های وزارت علوم است، اظهار کرد: در این طرح ۸۰ دانشگاه طی ۶ ماه اول مورد بررسی قرار گرفتند و همچنین ساماندهی کارآموزی یا کارورزی دانشگاه‌ها هم از برنامه‌هایی است که با ۲۳ وزارتخانه و دستگاه اجرایی پیش می‌رود.

پیشبرد برنامه‌های پژوهشی در شرایط بحرانی

مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم ادامه داد: ۱۸ تشکل خصوصی قول دادند تا در تابستان دوره‌های کارورزی و کارآموزی برای دانشجویان به وجود آورند و در تمام این موضوعات فعال‌سازی دانشگاه‌ها از برنامه‌های استانی است.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی که با بحران مواجه است اساتید باید بتوانند به سمت نیاز‌های کشور بروند و امیدواریم در دفتر با ارتباط با صنعت به سمت پیشبرد برنامه‌های وزارتخانه پیش برویم و علوم انسانی باید بتواند در گسترش ارتباط صنعت و دانشگاه نقش مؤثری داشته باشد.

لینک خبر: باشگاه خبرنگاران جوان


1397/12/06
منطقی گفت: متأسفانه مدیران ما تنها به شرایط حال می‌اندیشند و توجهی به آینده اقتصادی و فناوری ندارند


 به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و رئیس مرکز حمل و نقل پیشرفتهمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم افتتاحیه همایش ملی ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت که امروز در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، با بیان اینکه منابع انسانی در توسعه فناوری و اقتصاد کشور نقشی به‌سزا دارند، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر رابطه توسعه اقتصاد و فناوری رشدی چشمگیر داشته اما متأسفانه هنوز در کشور ما فناوری به معنای واقعی وارد عرصه اقتصادی نشده است.

توسعه فناوری تنها به کمک توانمندی‌ فناورانه ایجاد می‌شود

رئیس مرکز حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با اشاره به توسعه فناوری، گفت: توسعه فناوری تنها به کمک توانمندی‌های فناورانه ایجاد می‌شود و البته عناصری که این حوزه را تشکیل می‌دهند تنها در دانش و نوآوری نیستند بلکه منابع انسانی نیز چزو این برنامه‌ها به حساب می‌آیند.

وی درباره عناصر تشکیل دهنده رقابت‌های فناورانه گفت: این عناصر شامل منابع فناوری و منابع انسانی هستند که منابع انسانی شامل مهارت‌ها، نگرش‌ها و دانش ضمنی می‌شود و در مقابل دانش مدرن تجهیزات و نرم‌افزار‌ها جزو منابع فناوری هستند.

منطقی با بیان اینکه مراحل ارتقای قابلیت‌های فناورانه توانمندی‌های مختلفی را شامل می‌شود، اظهار کرد: ارتقا فعالیت‌های فناورانه شامل توانمندی‌های عملیاتی، نوآوری اولیه، متوسط و پیشرفته است و در کنار آن‌ها توانمندی راهبردی قرار دارد که البته ما در حال حاضر در سطح ۲ و سه قرار داریم و هنوز نتوانستیم به سطح چهار و پنج وارد شویم.

رئیس مرکز حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی ادامه داد: رسیدن به این سطوح سبب می‌شود به رشد اقتصادی برسیم و هر چه سطح درآمد ملی بیشتر شود موفقیت ما نیز بیشتر خواهد شد.

هنوز بر مبنای اطلاعات گذشته عمل می‌کنیم

وی با بیان اینکه متأسفانه هنوز بر مبنای اطلاعات گذشته خود عمل می‌کنیم، اظهار کرد: دنیای کنونی تغییر کرده است، اما مدیران ما تنها به زمان حال می‌اندیشند و آینده و همکاری‌های در راستای افزایش تعاملات اهمیت بسزایی دارد.

منطقی با اشاره به منابع انسانی بیان کرد: حال باید به منابع انسانی به عنوان جزو مکمل توجه کنیم انجام پروژه‌های بین رشته‌ای و رشته‌های مدیریت فناوری و نوآوری می‌تواند به پیشبرد مسائل ما کمک کند.

لینک خبر: باشگاه خبرنگاران جوان


صفحه اولصفحه قبل123صفحه بعدصفحه آخر